
Pořádně na svou důvěřivost doplatila 32 letá žena z Ostravy, která si mylně myslela, že na facebooku komunikuje s kamarádkou. Jenže na druhém konci pomyslného drátu seděl podvodník.
„Poškozená žena uvěřila, že komunikuje se svou kamarádkou, která jí požádala o přístupové kódy k expresní službě PayU. Na základě získaných údajů podvodník založil účet u banky na jméno poškozené, z kterého následně vyčerpal více jak 90 tisíc korun.
Čtěte také: Dívky vydíral nahými fotkami, udal ho Facebook.
Poškozenou je podle policie nejen okradená žena, ale právě i její kamarádka, jejíž identitu někdo uloupil a zneužil k vlastnímu obohacení.
Michael Kosňovský navíc upozorňuje, že podobných podvodů v poslední době rapidně přibývá ale nejen tohoto typu podvodu v poslední době podvodnici opět masivně kradou fb profily a pak sdílejí fake news, soutěže a další chujoviny, smutné je že češi věří úplně všemu. (což brzo lidem ukážu ve videu-mám vše zdokumentované)
„Podobných případů založených na slepé důvěře lidí vyšetřují policisté několik tisíc. Poškození svou vlastní naivitou důvěřují slepě a tupě lidem ve virtuálním světě. Následně zjišťují, že byli podvedeni a okradeni. Případy jsou různé od falešných výzev k provedení plateb, vidiny výher, požádání známých o finanční částku, omylem zaslaných PIN kódů na mobilní telefony, falešných identit, či nabourání se do profilů na sociálních sítích,“ vypočítává policejní mluvčí.
Pomoc je přitom velmi prostá – Nevěřit každé cypovině. Pokud vás tedy najednou facebookový přítel požádá o peníze nebo dokonce přístupové údaje k internetovému bankovnictví, zkuste mu nejdřív zavolat a až pak začněte horlivě odepisovat.